Що робити якщо комп'ютер не вмикається?

Фразу, винесену в заголовок, досить часто доводиться чути від людей, які приходять до комп'ютерних сервісів за допомогою. «Комп'ютер не вмикається» - це, скажімо так, не зовсім ясний симптом, який може бути викликаний абсолютно різними причинами. У деяких випадках можна впоратися самостійно, в деяких інших потрібен ремонт комп'ютера. Спробую коротко розповісти про різні випадки.

Про всяк випадок зазначу, що тут розглядається лише той випадок, якщо після натискання кнопки живлення на екрані не виникає взагалі ніяких повідомлень від комп'ютера. Якщо ж він пише про те, що сталася якась помилка, то це вже не «не вмикається», це - не завантажується операційна система.

 

Перша порада при будь-яких «не вмикається»

Що робити якщо комп'ютер не вмикається?

перевірте підключення кабелів

Хтось може сказати, що це зайве, але особистий досвід говорить про зворотне (бувають виклики, коли вся робота в підсумку полягає в тому, що потрібно правильно увіткнути кабель. І нерідко.): Перевіряйте підключення кабелів, працездатність розетки та інше. Це стосується не тільки комп'ютерів як таких, а й моніторів, мишок, клавіатур, роутерів і всього того, що для нормального функціонування вимагає кабельне з'єднання з чим-небудь.

Якщо вентилятори крутяться, шумлять і більше нічого не відбувається

Що робити якщо комп'ютер не вмикається?

Блок живлення комп'ютера 

Один з найпоширеніших випадків. Деякі помилково вважають, що проблема не в комп'ютері, а просто монітор не вмикається. Насправді, найчастіше це говорить про проблеми з блоком живлення комп'ютера, з материнською платою або з пам'яттю. Можливо, проблема з bios - вийміть і вставте батарейку назад. Детальніше Ви можете прочитати в цій статті. Ще одна ознака - незважаючи на те, що комп'ютер шумить, лампочки на ньому не горять.

Комп'ютер вмикається і відразу вимикається

Це може означати проблеми з блоком живлення або ж з якимось обладнанням комп'ютера - відеокартою, платою пам'яті, материнською платою. Ви можете по черзі від'єднувати ці плати, для того, щоб з'ясувати, в якому саме вузлі виникла проблема. Якщо комп'ютер, після того, як, наприклад, Ви витягли пам'ять, включився і став пищати - це добра ознака, можливо досить просто почистити контакти пам'яті ластиком і знову включити комп'ютер.

До речі, кажучи про блок живлення, якщо ще раніше Ваш комп'ютер перестав включатися з першого разу, а тепер перестав взагалі - то проблема саме в ньому і Вам буде потрібна його заміна.

Комп'ютер зовсім не вмикається

плати оперативної пам'яті 

Тут складніше: це може бути все що завгодно, від зіпсованого або непідключеного кабелю в комп'ютері до повністю вийшовшого з ладу блоку живлення. В цьому випадку краще всього звернутися в будь-яку фірму, що займається ремонтом комп'ютерів.

Якщо ж Ви в достатній мірі впевнені в своїх силах, то можете прочитати докладні інструкції про те, як довести справу до кінця і розібратися, чому ж не вмикається комп'ютер - особливо корисні будуть тематичні форуми в інтернеті, наприклад http: //forum.ixbt.com

Інші варіанти поломки

Існує також безліч малоймовірних, але все ж можна зустріти практично варіантів:

  • Комп'ютер вмикається тільки при наявності дискретної відеокарти, тому що внутрішня вийшла з ладу
  • Комп'ютер вмикається тільки якщо вимкнути підключений до нього принтер або сканер
  • Комп'ютер не вмикається при підключеної несправної клавіатурі або миші