Як почистити кухонну витяжку та фільтр витяжки?

Як почистити кухонну витяжку та фільтр витяжки?

Прибирання кухні  - справа сама по собі не з легких. А очищення такого важкодоступного і легкозабруднюючого місця як  фільтр кухонної витяжки  взагалі викликає напади паніки у недосвідчених господарів.
Але не в наших правилах відступати перед труднощами. Тому, озброївшись миючими засобами і сильною мотивацією, сміливо і рішуче йдемо в атаку на брудний фільтр кухонної витяжки!


Дістань його (фільтр) на світ Божий і, не виявляючи страху і огиди, оціни кількість жиру, що покрив всю поверхню. Так ... Новенький сяючий фільтр навіть приємно чистити. Не так і тяжко - промий в теплій воді з миючим засобом, протерла серветочкою і насолоджуєшся чистотою, порядком і екологічно чистим повітрям. А ось таке чудо-чудовисько зажадає деяких трудовитрат.


Як же повернути блиск і сяйво потьмянілому і пожовклому від жиру фільтру кухонної витяжки?

 

Як почистити кухонну витяжку та фільтр витяжки?

 


Є кілька способів:

Простий звичний спосіб. Візьми звичайний засіб для миття посуду. Замочи і потри щіточкою. Потім обдай окропом. Якщо не спостерігається ніяких змін, переходь до рішучих заходів.

Рішучі заходи. Набери у велику каструлю води, поклади на неї господарське мило (бажано без добавок) і додай дві столові ложки соди. Постав каструлю на вогонь, а сітку згорни і поклади в каструлю. Якщо ніяк не поміщається, будеш кип'ятити частинами. Одну сторону, потім - іншу. Прокип'яти близько п'яти хвилин і залиш фільтр в цьому розчині на 3-4 години. Те ж виконай з іншою стороною. За ідеєю весь жир повинен розчиниться. Потім фільтр потрібно промити звичайною чистою водою.

Більш рішучі заходи. Якщо ні миючі засоби, ні кипляча вода тобі не допомогли, то, не витрачаючи власні нерви, кошти і час, скористайся наступним способом очищення фільтра кухонної витяжки: полив його засобом, призначеним для очищення водостоків. Якщо у тебе нержавіюча раковина, то наповни її водою і додай у воду засіб. Попередньо прочитай інструкцію до засобу, який використовуєш, деякі з них можна розбавляти тільки холодною водою. Одягни обов'язково рукавички і потім акуратно опусти фільтр в розчин. Жир дуже швидко і активно очиститься. Такий метод не можна використовувати часто, всього раз чи два, так як луг може знищити металеве покриття фільтра.

Більш рішучі заходи № 2. Можеш також очистити сітку фільтра за допомогою засобу для очищення зливних труб. Поклади фільтр в деко, посип засобоом (зазвичай воно у вигляді гранул). Обережно полий гарячою водою. Все має забулькотіти і спіниться. Потримай хвилин 5-10. Потім обережно злий розчин в унітаз і промий сітку. Обов'язково слідуй інструкції в пакетику!
Фільтр блищить і сяє. Тепер тобі потрібно очистити саму витяжку. Під час готування бризки жиру потрапляють на ковпак витяжки і з часом утворюють товстий жирний шар всередині і зовні. Щоб видалити всю цю гидоту, скористайся спеціальним засобом для поверхонь з нержавіючої сталі. Якщо такого засобу у тебе немає (або витяжка не з нержавійки), розведи 1 чайну ложечку звичайного посудомийного засобу в чотирьох склянках гарячої води. Змочи цим розчином губку і добре відіжми, інакше забрудниш краплями всю плиту. Щоб не залишати смуг, нержавіючу сталь протирай уздовж.

Ось власне і все. Витяжка очищена. Поверни фільтр на місце і насолоджуйся результатом.