Виготовлення штучного янтарного каменю

Штучний янтарний камень 

Виготовлення штучного янтарного каменю


У цій статті розповідається найпростіший спосіб приготування штучного бурштину.

Маса має вигляд натурального бурштину, але не володіє його твердістю. Маса складається з 1 ч. скипидарної смоли, 2 ч. шелаку і 1 ч. білої каніфолі.

Всі ці частини обережно сплавляються разом. У бляшаному посудині, подвійні стінки якого заповнені маслом для досягнення рівномірної температури, розплавляється скипидарна смола, а потім додається шелак. Шелак поступово розм'якшується і з'єднується зі скипидаром в непрозору, білу, густу масу, яка після деякого часу стає рідкішою і прозорішою.

Коли маса зробиться майже прозорою, то додають розтоплену в окремій посудині каніфоль. Через короткий час маса стає зовсім прозорою, рідкою і готова до відливання або пресування всяких предметів, виготовлених зазвичай з натурального бурштину.

Дивлячись за кольором шелаку, забарвлення маси варіює від коричневого до лимонно-жовтого кольору. Лимонно-жовту масу можна нагріванням зробити темніше. Якщо збільшити кількість скипідарної смоли, то маса вийде рідкішою і після охолодження м'якшою і менш ламкою. Від збільшення пропорції шелаку маса навпаки робиться гущою, твердішою і більш крихкою. Збільшення пропорції каніфолі теж тягне за собою ламкість.

Масу можна полірувати і лакувати. При нагріванні вона стає пластичною, а при подальшому нагріванні розплавляється. До води маса нечутлива, але в спирту розчиняється.