Як правильно доглядати за взуттям?

Шкіряне взуття

Кожного дня. Протирайте вологою ганчіркою.

При сильному забрудненні додайте у воду засіб для чищення, наприклад, для миття посуду. У дощову погоду обробляйте черевики кремом. На першому місці в його складі повинен бути віск (не менше 30%). Він пом'якшує шкіру, ідеально вбирається в неї, відштовхує воду і бруд. Крім того, в кремі повинні бути розчинники і силікон. Перші борються із забрудненнями, які проникають углиб шкіри, а силікон надає блиску, але при цьому забиває пори. Щоб черевики не задубіли, силікону в кремі повинно бути мінімум, оптимально, коли в списку компонентів він перебуває в кінці списку. 

Раз на тиждень.  Обробляйте взуття спеціальним водовідштовхувальним спреєм. Як і в кремі, в його складі віск повинен займати перші позиції в списку компонентів. 

 

Як правильно доглядати за взуттям?

Шкірзамінник

Кожного дня. Протирайте вологою ганчіркою. Якщо на вулиці бруд і сльота, обробляйте черевики кремом, але не для натуральної шкіри. Віск в кожзам не вбереться, а покриє його плівкою і притягуватиме бруд. Штучному матеріалу потрібен штучний засіб. Шукайте спеціальний крем для взуття зі шкірзамінника - в ньому силікон знаходиться на початку списку компонентів. 

Раз на тиждень. Синтетичний матеріал марно обробляти якимись особливими водовідштовхувальними препаратами. Це безглузда трата грошей.  

 

Як правильно доглядати за взуттям?

Лаковане

Кожного дня. Протирайте вологою ганчіркою. Якщо забруднення сильне, видаляйте його за допомогою спирту: лак він не роз'їдає, але при цьому добре видаляє наліт. 

Раз на тиждень. Наносьте на взуття спеціальний засіб, в якому не повинно бути воску і силікону. Від першого гладка шкіра тьмяніє, другий - руйнує її структуру. Вибирайте засоби із ланоліном, касторовою олією або гліцерином. Вони покривають лакову поверхню плівкою, яка захищає тендітний матеріал від тріщин і пошкоджень, а також відмінно полірують його, повертаючи блиск. 

 

Як правильно доглядати за взуттям?

Замша-нубук

Кожного дня. Чорне і темно-коричневе взуття протирайте вологою ганчіркою, а при сильному забрудненні - з додаванням миючого засобу. Кольорові і світлі замшу і нубук доведеться віддати в спеціальну хімчистку. Вода зіпсує взуття, залишивши на ній розводи. Вдома такі черевики слід чистити спеціальними щіточками, які продаються у взуттєвих магазинах. 

Раз на тиждень. Обробляйте взуття спеціальним водовідштовхувальним спреєм. Якщо дощі йдуть безперервно, робіть це декілька разів на тиждень. Шукайте засіб, на початку списку компонентів якого стоять розчинники. Вони не тільки позбавляють від бруду, але також добре впливають на зовнішній вигляд замші - піднімають її ворс, повертаючи йому первісну м'якість.  

 

Як правильно доглядати за взуттям?

Три ворога взуття

Дитячий крем

 

Багато хто вважає, що дитячий крем - кращий захист для взуття. Це не так: він покриває черевики жирною плівкою, яка не відштовхує бруд, а притягує її як магніт. Крім того, шкіра після дитячого крему стає занадто маслянистою. Таку вже не вдасться заклеїти. 

 

Батарея

 

Взуття не можна сушити на батареї або під нею. Шкіра сяде, і черевики зменшаться в розмірі. Спочатку набийте черевик газетою, щоб розгладити всі складочки, а потім поставте його в 30 см від радіатора, не ближче. 

 

Губки

 

Не можна використовувати губки, просочені захисним складом, як основний засіб догляду. В них суцільний силікон і парфюмерні аромати. Губки хороші як тимчасовий засіб - прийшов на роботу, стер бруд. Постійне очищення взуття ними швидше нашкодить, ніж принесе користь.