Як створити дизайн будинку своїми руками, який усім сподобається

Зміст:

Планування заміського будинку
Вибір матеріалів та стилю 
Вибір кольору в інтер'єрі будинку
Правила гармонії кольорів
Основні елементи декору

 

Будинок не даремно порівнюють з гніздом. У ньому збирається вся сім'я з кількох поколінь, наповнюючи житло своїм теплом, внутрішнім світом і живуть у ньому. Створений своїми руками будинок, передається у спадок, і тому його дизайн повинен бути добре продуманий.

Планування заміського будинку

Планування житла має відповідати стилю тих людей, які проживають у ньому, відбиватися в самій архітектурі будинку, орієнтації його фасаду, продуманому плануванню. Тобто, закладаючи будинок, потрібно припускати, який вигляд буде відкриватися з його ганку, з веранди, з вікон.

Планування заміського будинку

Бажано, щоб тераси, веранди і балкони були орієнтовані на наймальовничіші куточки ділянки. 
Кімнати в будинку
мають бути розплановані так, щоб максимально зручним була взаємодія між ними. На вході - зустрічає передпокій і хол зі сходами на верхні поверхи. 
Має виділятись загальна зона: вітальня, кухня і їдальня та особисті кімнати. Вхід до вітальні краще зробити з передпокою.

Вибір матеріалів та стилю

Бажано, щоб дизайн заміського будинку був виконаний в єдиному стилі. Якщо ви віддаєте перевагу дереву, то можна вибрати стиль кантрі, бароко або рококо. Кантрі може відтворювати російські або скандинавські, а може й канадські традиції. Внутрішнім оздобленням може слугувати обшивка колодою або дошкою, підкреслено груба або більш витончена. Для російського стилю характерні розписи стін під хохлому, кахлі. Для рококо - прості дерев'яні конструкції і особливі розмальовки, для бароко покриття золотом і блакитним.

Вибір матеріалів та стилю

Якщо більше до душі скло і метал, то інтер'єр будинку можна витримати в класичному стилі або технологічному хай-тек. У класицизмі скло обрамлено деревом, а в хай-тек - металом. 
При перевазі кам'яних інтер'єрів
, будинок може мати грецький, римський або єгипетський стиль. Перший - передбачає грубу штукатурку глиняних відтінків, другий і третій рясніє кам'яним декором: бюстами, статуетками.
Вибір матеріалів та стилю

Цікаві східні і африканський етнічні стилі, засновані на мудрому плетінні. Використовуються циновки, меблі з ротанга, екзотичний декор.

Вибір кольору в інтер'єрі будинку

Колір - це найважливіше у створенні стилю будинку. Ним можна прикрасити або безнадійно зіпсувати найдорожчу обробку.

Вибір кольору в інтер'єрі будинку

Підбираючи колірну гаму при реалізації дизайну будинку своїми руками, потрібно пам'ятати про розділення кольорів на холодні (відтінки зеленого та синього) і теплі (відтінки червоного і жовтого). Холодні кольори краще вибирати для південних і східних кімнат, залитих сонячним світлом. Теплі - для північних і західних кімнат. 
Варто звертати увагу і на психологічний вплив кольорів, вибираючи їх для кімнат з певними функціями. Так, в спальні
має переважати  розслаблююча гама: рожева, кремова, бежева, персикова, ніжно фіолетова, тепла теракотова. Витончено підкреслити ці кольори можна декором і меблями деревно-трав'яних відтінків. 
Дитячу краще розділити квітами на зони. В спокійних витримати місце відпочинку та навчання, в яскравих - ігрову зону.

Вибір кольору в інтер'єрі будинку

Кабінет краще оформити в коричневих і зелених кольорах, можна підбадьорити жовтим, ці кольори допомагають зосередитися. Найяскравішою та святковою в будинку має бути вітальня. Вона може мати будь-яку кольоровість, в тому числі, жовті або помаранчеві тони.

Правила гармонії кольору

Щоб не сумніватися, чи не занадто однотонна кімната або, навпаки, чи не багато вибрано різних кольорів, варто чітко слідувати одному правилу. В інтер'єрі повинно бути не більше трьох основних кольорів і декілька їх відтінків. Наприклад, основними можуть бути жовтий (стіни) і синій (меблі). Інші пункти будуть світлими або більш яскравими відтінками цих квітів: жовтогаряча ваза, блакитні штори і диванні подушки. 
Найяскравішими повинні бути невеликі предмети. Як правило, це декор: вази, статуетки, килимки, подушки. Тоді дизайн дачного будинку своїми руками буде виглядати нарядно. 
Найпростіше вирішити кольорове оформлення кімнати, «відштовхуючись» від красивої речі, яка вже є в будинку. Наприклад, у вітальні це буде дорогий килим. У ньому потрібно знайти переважаючий колір і використовувати його як основу для всього інтер'єру, повторивши його в кольорі стін. Другий за значимістю колір килима краще повторити в штор
ах і меблях. Яскравими відтінками третього кольору повинні бути виділені невеликі декоративні предмети.

Основні елементи декору

Житлову кімнату від виставкового залу відрізняють різні дрібниці. Вони надають їй характер і неповторний образ. Це картини і фото, дзеркала і живі квіти, акваріуми, камін, альпійські гірки, графіті тощо. 

Основні елементи декору

Однак при самостійному декоруванні інтер'єру завжди виникає небезпека перестаратися з кількістю таких елементів і перетворити будинок у музей. Щоб цього не сталося, краще використовувати правило одного погляду. Тобто, при вході погляд повинен миттєво падати лише на один предмет декору, а не кидатися від одного предмета до іншого. 
При цьому прикрашена
необхідно кожну поверхню. Наприклад, стелю прикрасити люстрою або намальованими хмарами, підлогу - килимом, стіни - графікою або драпіровками, вікно - квітами або шторами. 
Не варто забувати, що і джерела світла є відмінним елементом декору. У різних зонах кімнати можна розташувати різні світильники, бра, канделябри або
освітлювальні стійки, вони прекрасно замінять вази і прикрасять великі площини.