Папуга з покришки

Папуга з покришки

Папуга з покришкиСкільки красивих і цікавих виробів можна створити із, здавалося б, абсолютно нікому не потрібних речей, практично з непотребу. У людини з фантазією і умілими руками в хід йде буквально все: від пивних банок до використаних сірникових коробок, не кажучи вже про багатостраждальних пластикових пляшках. І старі використані покришки не виняток. Виявляється, якщо підійти до справи творчо, з них можна виготовити дуже милого і симпатичного папужку. 

Для роботи нам знадобиться: 

  • стара автомобільна покришка з нитяним! кордом і радіальним малюнком протектора; 
  • болт М8 з гайкою і двома шайбами; 
  • металева смужка для виготовлення хомута; 
  • добре заточений ніж з міцним лезом; 
  • дриль або шуроповерт, свердло Ø10 мм; 
  • набір ключів гайкових.

 

І так, приступимо

 

Папуга з покришки

Починати слід з розмітки, тобто розділити окружність покришки на три однакові частини (кути повинні скласти 120 °), використовуючи отримані точки, виконати розмітку: дві дуги по зовнішньому та внутрішньому краю покришки, обмежені радіусом і зрізом під гострим кутом до радіусу. Розмітка наноситься з обох сторін покришки.

Папуга з покришки

Далі робимо розрізи, керуючись зображенням.

Папуга з покришки

 

Папуга з покришки

Отриману заготівлю вивертаємо навиворіт, і бачимо, що наша покришка починає набувати ледве вловимі риси майбутнього папуги. Обрізки, отримані раніше, відмінно згодяться для виготовлення дзьоба. Розмітити і вирізати його зовсім не складно. Тепер точно посередині покришки з боку радіального різу робимо поздовжній розріз завдовжки трохи більше висоти дзьоба.

Папуга з покришки

Дзьоб поміщається між половинок різу і стискається лещатами або струбциною (стискаємо міцно!). Озброївшись дрилем зі свердлом Ø10 мм, свердлимо отвір в місці, де повинні знаходитися очі нашої птиці, і з'єднуємо всі три частини за допомогою болта М8 з гайкою та шайбами. Лещата (струбцину) затягнувши гайку, можна зняти.

Папуга з покришки

 

Папуга з покришки

Щоб голова була закінченою, розмічаємо лінію, що сполучає потилицю і шию, і робимо різ. Тепер хвіст. З іншого кінця шини у нас виявилася довга смужка, на ній те і зробимо начерк, що нагадує хвіст папуги. І, звичайно, вирізаємо.

Папуга з покришки

 

Папуга з покришки

 

Папуга з покришки

Щоб наш виріб остаточно став схожим на папугу Ару, займемося розфарбовуванням. 

Папуга з покришки

Відмінно підійдуть синя, жовта і біла фарби, для фарбування кілець краще скористатися чорною фарбою, і для глянцю покрити прозорим лаком. Придумати підвіс до каблучок не складе труднощів. Виготовлений власними руками папужка стане відмінною і оригінальною прикрасою Вашої дачної ділянки.