Як зробити красиві банти зі стрічок своїми руками?

Красиві банти зі стрічок своїми руками

Чи є місце витонченим Бантам в сучасному світі, де перевага віддається суворому й діловому стилю, а романтизм поступово йде в минуле? Насправді, придивившись уважніше, банти можна знайти де завгодно: на подарункових упаковках, на чарівних локонах маленьких дівчаток-принцес, на весільних прикрасах, конвертах для новонароджених. Всі ці вироби відрізняються надзвичайною естетичністю, тому варто спробувати зробити банти зі стрічок своїми руками.

Матеріал для бантів

Банти зі стрічок своїми руками
В якості вихідного матеріалу можуть використовуватися самі різні фактури. Наприклад, відмінно підійдуть пакувальні стрічки, атлас, фатин, канва, стрічки для бантів. При цьому їх форма відрізняється значною різноманітністю, адже стрічка може бути прямою, комбінованою, складковою, гофрованою.

Вибирати потрібний матеріал і його структуру рекомендується залежно від цільового призначення банта. Так, якщо планується весільне торжество, то варто звернути свій погляд на атлас і фатин. Для упаковки подарунків можна використовувати канву, спеціалізовані пакувальні стрічки. Цікавий ефект вийде, якщо прикрасити стрічки стразами, бісером, позолотою або сріблом. У такому випадку навіть самий звичайний бант, зроблений своїми руками, виявиться дійсно унікальним.

Існує безліч різновидів бантів, які відрізняються між собою за складностю виготовлення, тимчасовими витратами, і звичайно ж, вартостю вихідних матеріалів.

 Відео виготовлення бантика зі стрічок

Банти на подарунок

Матеріали: 

 • ножиці,
 • атласна або подарункова стрічка довжиною близько двох метрів, при ширині стрічки в 2-3 см потрібно придбати ще тонку стрічку довжиною 1-0,5 метра. 


Банту подарунок

 

Виконання роботи:

 1. Стрічка накручується на руку виворотом «назовні». Розмір витків визначається з урахуванням бажаного кінцевого розміру самого банта. Це означає, що великий розмір витків в результаті призведе до створення банта великого розміру. Від кількості витків залежить і «пухнастість» банта: чим їх більше, тим об'ємніший буде виріб.
 2. Після цього потрібно скласти стрічку навпіл, що можна зробити на-віч.
 3. Потім акуратно відрізаються куточки з двох сторін, але тільки в тому випадку, якщо стрічка широка. Причому проміжок повинен дорівнювати не більше одного сантиметра.
 4. За допомогою тонкої стрічки все перев'язується рівно в центрі, а сама тонка стрічка зав'язується на вузлик.
 5. Настає час розкриття «пелюсток». Для цього потрібно розділити по черзі кожну пелюстку і вивернути її, рухаючись по колу.
 6. Для додання об'єму пелюсткам варто кожну пелюстку ретельно і дуже обережно підкрутити, надаючи йому бажану округлу форму.

Бант для волосся

Бант для волосся

 

Матеріали: 

 • Капроновий матеріал (звичайна стрічка для бантів, органза, стрічка з люрексом, напиленням) шириною 10-12 см,
 • ножиці,
 • лінійка,
 • скотч,
 • запальничка для оплавлення країв,
 • голка з ниткою,
 • аркуш паперу,
 • олівець.

 

Виконання роботи:

 1. На аркуші паперу малюється прямокутник параметрами 6 на 8 см. Уздовж найменшої сторони зображується витончена лінія пелюстки з гострим кінчиком.
 2. За цим лекалом викроюється більше 15 пелюсток зі стрічки для бантів. Обов'язкова умова - всі краї ретельно оплавляються над вогнем.
 3. Потім на папері малюються два-три кола, чий діаметр становить 6,7 і 8 см. За лекалами вирізаються круги з тканини, а їх краї неодмінно оплавляються.
 4. Кола з'єднуються посередині, згинаються по діаметру і згортаються в рулон. У результаті буде схоже на нерозпущений рожевий бутон.
 5. Основа серединки закріплюється декількома стібками, а потім до нього пришиваються по черзі всі пелюстки, при цьому формуючи квітку.
 6. На завершальному етапі до банту пришивається гумка для волосся.

Святкові банти

Матеріали:

 • Дві атласні стрічки,
 • сірники (запальничка),
 • желатин,
 • голка з нитками,
 • ножиці, стрази,
 • дві товсті і тонкі ручки.
Святкові банти

Святкові рожеві банти


Виконання роботи: 
 1. Відрізаються дві стрічки довжиною по вісім і дев'ять сантиметрів, краї яких обов'язково оплавляються вогнем.
 2. Обидва кінці стрічки зшиваються з тильного боку по центру і прикрашаються в довільній формі стразами.
 3. Потім в кожний бантик вставляються ручки, розводять желатин у гарячій воді. Отриману масу наносять на весь бант, після чого в такому вигляді його залишають на дві доби.
 4. Після повного затвердіння можна витягти ручки.

Бант з стрічок

Матеріали: 

 • Дві атласні стрічки шириною 2,5 і 0,8 см і довжиною по одному метру,
 • атласна стрічка шириною 0,8 см і довжиною 0,5 м,
 • картонний шаблон,
 • нитка,
 • голки,
 • гумка.

Виконання роботи:

 1. Підготувати два П-подібних шаблони розміром 6 і 8 см.
 2. Зрізати край широкої стрічки навскоси, закласти її на більшому шаблоні таким чином, щоб був тільки один зріз і два згини стрічки з кожного краю.
 3. По центру шаблону стрічка сколюється шпильками, зшивається швом «уперед голку».
 4. Формується збірка: нитка стягується і закріплюється.
 5. Аналогічним чином виготовляється друга квітка зі стрічки меншої ширини.
 6. Обидва бантика зшиваються разом по центру, їх серединка прикрашається. Для цього можна використовувати гудзики, великі стрази, саморобну трояндочку і т.п.
 7. З виворітного боку пришивається гумка або шпилька.

Як видно, виготовлення бантів своїми руками - процес досить трудомісткий і вимагає максимальної зосередженості і посидючості. Зате результат перевершує всі очікування, адже виріб, створений своїм руками, приведе в захват своєю оригінальністю і особливим шармом. Так само і стрічок можна робити не тільки банти, а й інші поробки.

Відео майстер-клас стоврення троянди зі стрічки