Різноманітні маски своїми руками до свят

Маски своїми руками

Зізнайтеся, що перше приходить на розум, коли розмова заходить про карнавальі маскиабо необхідно виготовити маску своїми руками. Напевно, пригадуються новорічні ранки в дитячому саду, венеціанські карнавали ... Рідше згадуються маски на Хеллоуїн.


Маска Hеllouin


І правда, кому з нас не доводилося в дитинстві надягати маску на ранкові, а в студентські роки лякати перехожих, перевтілившись для Хеллоуїна. Можливо, не всім вдалося вибратися на карнавал до Венеції, але про венеціанські маски чули всі.

 

Перші Венеціанські маски

Перші Венеціанські маски, які носили лікарі


Власне кажучи, саме Венеція вважається батьківщиною карнавальної маски. Правда, історія їх виникнення не надто радісна. Вперше маски у Венеції почали надягати лікарі, які відвідували хворих під час епідемії чуми.

 

Ті маски запам'яталися тільки довгим, клювообразним носом, призначеним ... для ароматичних олій та інших речовин, які на думку лікарів уберігали їх від заразної хвороби. Пройшли часи, але подібна маска все ще користується популярністю у учасників карнавалу.

Але дизайн сучасних масок відрізняється кардинально, і багато туристів навіть не здогадуються, що послужило приводом для створення перших масок. У нас маски асоціюються, насамперед, із спогадами про безтурботне дитинство і веселою атмосферою новорічних свят. І сьогодні батьки напередодні Нового Року обходять магазини, підбираючи маски для дітей. Тим часом дітлахи не втомлюються сперечатися, кому яка маска дістанеться. Комусь більше подобається маска ведмедя, а комусь дістанеться маска лисиці.

 

Маска ведмедя Маска лисиці

 

А між тим виготовляти новорічні маски своїми руками зовсім не складно. І якщо до цього процесу підключити дітей, то це свято запам'ятається їм надовго. Повірте, маска, виготовлена ​​самостійно, доставить масу задоволення її творцеві і приверне увагу оточуючих.

Виготовляємо маску своїми руками

В принципі виготовлення будь-якої маски слід починати з вибору типу маски і застосовуваного для виробу матеріалу. Найпростішим варіантом є маски, для виготовлення яких застосовується щільний картон. Щоб зробити такі маски з паперу своїми руками досить простого листа щільного картону, кольорового паперу, клею та тонкої гумки для кріплення маски. Барвисто оформити маску можна за допомогою фольги, блискучї самоклеючої плівки, підійдуть і стрази.

З картону вирізається обрана форма маски, наприклад маска кішки, потім її слід обклеїти кольоровим папером, декорувати і зробити отвори по краях маски для кріплення гумки. Як правило, таким чином виготовляються звичайні карнавальні маски-окуляри, які виглядають загадково і не вимагають рельєфній поверхні. Рекомендується починати виготовляти подібні карнавальні маски своїми руками дітям. Проста у виготовленні, але виконана самостійно маска принесе їм багато радості.

 

Маски-окуляри Карнавальна маска

 

Не менш простим є варіант, коли маска своїми руками виготовляється з пластикової заготовки. У цьому випадку готову маску залишається тільки розфарбувати і декорувати. Для виготовлення маски з пап'є-маше слід підготуватися більш ретельно і запастися додатково необхідною кількістю глини або пластиліну, газетами, марлею (бинтами) і вазеліном, пензликом і акриловими фарбами. Буде потрібно також більше клею і пару листів щільного паперу.

 

Виготовлення маски з пап'є-маше

Перш за все, слід підготувати основу маски. Як правило, основа виготовляється на «оригіналі», тобто на собі, хоча можна взяти і готову. Особу змащуємо вазеліном і наносимо товстий шар пластиліну чи глини. Потім можна годинку подрімати поки матеріал підсихає. Далі акуратно знімаємо маску, вирізаємо отвори для рота і очей, і, проклавши бинтом або марлею, залишаємо ще на годинку для просушування.

Поки основа маски підсихає, розриваємо газети на дрібні шматочки. До речі, необхідно врахувати один момент. Останнім часом газети друкують на більш щільному папері, тому найкращим варіантом заміни може бути туалетний папір або м'які паперові серветки. Підсохлу модель маски змащуємо вазеліном і починаємо акуратно викладати змочені шматочки підготовленого паперу.

 

Заготівля до маски

Заготівля до маски з пап'є-маше

 

На кожен шар наноситься клей (рекомендується ПВА). Таким чином наносимо чотири - п'ять шарів паперу. Фахівці рекомендують пару шарів викласти щільним папером, що підвищить міцність майбутньої маски. Знову залишаємо виріб для просушки, після чого грунтуємо її крейдою, розчиненою в клеї. Після висихання фінішного шару грунтовки можна приступати до декорування маски. Тут все залежить від вашої фантазії.

 

Процес виготовлення тканинних масок відрізняється тільки використовуваним матеріалом. У цьому випадку замість паперу застосовуються тканинні клаптики. Проклейка шарів, обробка грунтовкою та декорування нічим не відрізняється. Тканинну маску можна також виготовити без основи, вирізавши по шаблону кілька заготовок потрібної форми. Потім заготовки слід накрохмалити і склеїти клейстером. Після сушіння маска прикрашається за вашим бажанням, щоб виготовлена ​​маска своїми руками помітно виділялася в загальному розмаїтті.

Кілька слів про венеціанські маски

Венеціанська маска

 

Не секрет, що карнавальні венеціанські маски є справжнім витвором мистецтва, хоча здається, що виготовити дуже просто. Достатньо взяти гіпсову форму і повторити процедуру описану вище. Проте все не так просто. Весь секрет полягає в декорі такої маски.

 

Венеціанська маска

 

У Венеції процес професійного виготовлення масок поставлений «на потік» і різноманітність їх просто вражає. Підкоряючись своїй фантазії, художники покривають маски шаром спеціальної фарби, що додає їй вид раритетного твору. Для прикраси використовується срібна та золота фольга, емалі і лаки, дорогі тканини і стрази, ... Тому можливо і не варто прагнути виготовити унікальну копію, а простіше побувати на венеціанському карнавалі і придбати оригінал.

Відео як виготовляють венеціанські маски

 

 

Венеціанська маска Венеціанська маска
Венеціанська маска