Як відремонтувати навушники

Як відремонтувати навушники.

 

Перестало грати в одному вусі? Стало шарудіти? Постривай викидати, відремонтуй!Нижче наведено типові несправності навушників. У 99% випадків один з варіантів - ваш.

 

Внутрішній обрив жил у шнурі


Прояви: звук починає шарудіти в одному з навушників (рідше в обох), з часом пропадає зовсім. 

Діагностика: Обрив відбувається в місці згину шнура, тобто або безпосередньо у роз'ємі, або у введенні дротів в сам навушник. Точно можна встановити місце, якщо включити відтворення композиції чи відео і покрутити шнур. Тріск або поява звуку вказує на точне місце обриву.

Ремонт: Обрізати шнур нижче місця обриву і заново його припаяти.

 

Як відремонтувати навушники

Варіант з обривом у роз'ємі


Штекери зазвичай бувають двох видів - суцільнолиті з гнучкого пластику, лита жорстка серцевина і м'який гумовий ковпачок. Необхідно зняти гумовий ковпачок, якщо це неможливо - розрізати ножем. 

 

Як відремонтувати навушники

 

Злиту частину розкусити кусачками, і дістатися до місця пайки проводів до металевих контактів роз'єму. Зачистити і підпаяти провід, і зібрати все назад. 

 

Як відремонтувати навушники

 

Порожнини, через віддалених пластикових деталей, заповнити епоксидним клеєм, краще швидкого затвердіння.

 

Як відремонтувати навушники

 

Розрізану гумку можна зміцнити бондажем з синтетичних ниток. Термозбіжна трубка теж може дати непоганий результат.

У продажу зазвичай є готові роз'єми jack 3.5, які можна припаяти замість відрізаного, не морочитись з розрізанням, склеюванням оригінального.

 

Варіант з обривом у навушника

Необхідно розібрати навушник. Великі навушники мають збірку на шурупах. Навушники меншого розміру - на засувках. Навушники крапельки, вкладиші - клейове з'єднання. Клейове з'єднання розбирається або за допомогою ножа, або шляхом здавлювання навушників в тісах - через натиск тріщина зазвичай йде по склеєних стиках. Провід всередині навушника зав'язаний вузлом для запобігання його виривання. Провід обрізати, зачистити, зав'язати вузлом і підпаяти як було. Навушник склеїти назад.

 

Як відремонтувати навушники

 

Засмічення каналу

 

Дана несправність можлива тільки у навушників-затичок закритої акустичної дії. Мембрана відділена від каналу тонкою металевою сіткою. Вушна сірка, у міру використання навушників, покриває дану сіточку і заважає проходженню акустичних хвиль. 

Діагностика: відсутність звуку при тому, що прозвонка показує цілісність обмоток навушників. 

Ремонт: навушник розібрати і промити сіточку в спирті. Розбирайте навушники та, щоб незабруднити мембрану спиртомз частинами бруду. 

 

Пошкодження мембрани


Прояви: тріск, деренчання в одному з навушників, різниця за тембром відтворення. 

Діагностика: візуальний огляд і розбирання навушника.

Ремонт: після розбирання виправити мембрану якщо зім'ята. Ефект буде тимчасовим, навушники необхідно буде замінити. Якщо на мембрані присутні чужорідні частинки - видалити. Промити сіточку, що відокремлює мембрану від навколишнього простору.

 

Чому це відбувається?


Подивимося на фото місця обриву жил:

 

Як відремонтувати навушники

 

Як відремонтувати навушники

 

При малому радіусі вигину жили накопичують велике втомне навантаження і переламуються. Якщо взяти канцелярську скріпку, розпрямити її і перегинати її посередині то в один бік, то в інший, то через кілька таких перегинання вона зламається. Те ж саме відбувається і з жилами в проводі. Борються з цим двома способами. Перше це спеціальним дротом з особливим плетінням жил. Центральний канал з синтетичних ниток забезпечує проводу міцність на розрив, а жили, навиті по спіралі при перегині дроти відчувають більше навантаження на кручення, ніж на вигин.При навантаженні на кручення жила більш стійка. Другий спосіб полягає у збільшенні радіуса вигину. Для цього роз'єм або навушники закінчуються ажурною гнучкою пластиковою конструкцією, яка вигинаючись разом з проводом збільшує радіус вигину. Але строго необхідна правильно підібрана жорсткість пластика, при занадто жорсткому або занадто м'якому пластику толку від конструкції не буде.